Terapia na indywidualne potrzeby

W ramach terapii online, rozmawiasz z dyplomowanym psychologiem z dowolnego urządzenia.

Czym jest pomoc psychologiczna
online?

Pomoc online to proces podobny do terapii stacjonarnej, co oznacza, że w jednym i drugim przypadku otrzymujesz profesjonalną pomoc psychologiczną od wykwalifikowanego specjalisty. Różnica polega na tym, że w ramach psychoterapii online zyskujesz dopasowanego do problemu specjalistę oraz wygodną formę rozmów z gwarancją codziennego kontaktu.

Jak pokazują badania przeprowadzane na przestrzeni ostatniej dekady, pomoc online jest pełnoprawną i w pełni skuteczną alternatywą tradycyjnej terapii. Co istotne, terapia tekstowa, która zapewnia klientowi:

 • wysoki poziom komfortu,
 • elastyczność współpracy,
 • odpowiedzi specjalisty w ciągu jednego dnia,
 • pełną dyskrecję i bezpieczeństwo,
 • czas na analizę i spokojne formułowanie myśli,

Czasem przynosi też szybsze efekty. Dzieje się tak, dlatego, że wielu klientom (w tym osobom, które wcześniej korzystały z terapii stacjonarnej) łatwiej przychodzi pisanie o trudnych doświadczeniach, niż mówienie o nich twarzą w twarz. W związku z tym specjalista może szybciej pozyskać informacje niezbędne do prawidłowego rozpoznania i podjąć kolejne kroki. Co ciekawe, pozytywna i efektywna pomoc online może przyczynić się także do tego, że klientowi łatwiej będzie w przyszłości korzystać z różnych form pomocy psychologicznej, w tym także z terapii stacjonarnej.

Rozpocznij

Dlaczego ludzie wybierają
formę terapii online?

 • Terapia stacjonarna w gabinecie często jest kosztowna (średnio 100 zł za sesję).
 • Dojazdy do specjalisty to dodatkowy czas i koszty.
 • Dla osób z małych miejscowości dojazd do specjalisty może być utrudniony lub zupełnie niemożliwy.
 • Niektóre osoby martwią się napiętnowaniem z powodu korzystania z pomocy psychologa. Obawiają się być zauważeni przez znajomych, sąsiadów czy przełożonych.
 • Terapia online to koszt 69 zł/tydzień.
 • Zapewnia pełną dyskrecję i bezpieczeństwo Twoich rozmów ze specjalistą.
 • Możesz pisać lub nagrywać swoje przemyślenia, gdy pozwalają na to czas, nastrój, miejsce. Gwarantujemy, że Twój specjalista przeczyta je i odpowie 1 lub 2 razy w ciągu dnia, dzięki czemu łatwiej nawiążecie relację.
 • Tekstowa pomoc psychologiczna to doskonała alternatywa dla osób, które nie lubią mówić, a wolą pisać o swoich doświadczeniach.
 • Z pomocy online wygodnie korzystają osoby chore i niepełnosprawne - forma rozmowy na czacie znosi ograniczenia związane z wizytą w stacjonarnym gabinecie specjalisty.
 • Jeśli potrzebujesz więcej bezpośredniego kontaktu, możesz wykupić sesję wideo wystarczy dać terapeucie znać i umówić się na dodatkową sesję.
 • Terapia online nie wymaga od klienta ubezpieczenia zdrowotnego.
 • Korzystając z czatu, tworzysz swego rodzaju dziennik, który pozwala porządkować myśli i łatwo wracać do konkretnych wątków.
 • Pozwala dobrać formę rozmów do Twoich potrzeb, do wyboru masz: pisanie na czacie, wideorozmowy, wiadomości głosowe.

Czym różni się wideo terapia
od terapii tekstowej?

Różnica polega przede wszystkim na formie kontaktu, która ma najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. Niektórzy chcą rozmawiać z psychologiem twarzą w twarz, innym bardziej odpowiada pisanie o swoich planach, wątpliwościach czy nastrojach. Forma powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb – Ty decydujesz, jak Ci wygodniej. Liczą się efekty końcowe – zmiana, poprawa, rozwój i komfort.

Różnica #1

Moment

Sesje wideo to zawsze ustalone ramy czasowe – dzień, godzina, czas trwania rozmowy odpowiadający Tobie i specjaliście. Terapia tekstowa daje Ci większą elastyczność w kontakcie z terapeutą. O swoich przemyśleniach, nastrojach i szczegółach problemu możesz napisać w odpowiednim dla siebie momencie.

Różnica #2

Swoboda

Wideorozmowa ma dość oficjalny charakter. W przestrzeni tekstowej przesyłasz napisane lub nagrane informacje w najwygodniejszych dla siebie warunkach i z dowolnego urządzenia, a odpowiedź twojego specjalisty odbierasz w wybranym miejscu i czasie. Możesz też wracać do niej tyle razy ile potrzebujesz.

Różnica #3

Czas

Sesje wideo wymagają stawiania pytań i odpowiedzi bez długiego czasu na przemyślenia, ponieważ obie strony wiedzą, jak ograniczony czas mają na rozmowę. O pewnych doświadczeniach niekiedy łatwiej jest pisać, niż mówić. Możesz wtedy spokojnie zebrać myśli, przeanalizować swoje wspomnienia, przeszłe i aktualne emocje, wrażenia z dotychczasowych rozmów czy potrzeby. W przestrzeni tekstowej komfort wymiany informacji ze specjalistą wynika w dużym stopniu ze swobody czasowej. Możesz pisać jedną wiadomość przez cały dzień lub kilka, jeśli wymagają tego Twoje przemyślenia lub emocje. Wartość obu form jest taka sama – tydzień wymiany informacji tekstowych odpowiada jednej sesji terapeutycznej w czasie rzeczywistym.

Różnica #4

Cena

Cena sesji wideo jest wliczona w niektóre pakiety oferowane przez WeTalk. Dodatkowe sesje wideo ze swoim specjalistą można dokupić na każdym etapie pracy z nim i w każdym pakiecie.

Czy terapia
online działa?

Terapia i coaching online oferują takie same korzyści, co ta prowadzona w stacjonarnych gabinetach. Jakość usług w przestrzeni tekstowej WeTalk jest taka sama, bo zatrudniamy specjalistów z doświadczeniem w różnych obszarach. Wybierając formę online, zyskujesz dopasowanego do Twoich potrzeb specjalistę, komfort i bezpieczeństwo rozmów. Poza tym sesje online generują zdecydowanie niższe koszty w porównaniu z wizytami w stacjonarnym gabinecie, w które - oprócz kosztu wizyty - należy wliczyć koszt dojazdu i czas dojazdu, oczekiwania i sesji.

Jak pokazują analizy 92 badań z udziałem łącznie 9764 klientów, przeprowadzone przez profesora Aziego Baraka i jego współpracowników, terapia przez internet jest równie skuteczna, lub prawie tak samo skuteczna jak terapia twarzą w twarz.

Z kolei Murphy i Parnass w swoim badaniu “Satysfakcja Klienta i porównanie wyników terapii on-line i twarzą w twarz” nie stwierdzili istotnych różnic pomiędzy wynikami klientów uczestniczących w terapii on-line, a wynikami klientów terapii twarzą w twarz, mierzonych skalą GAF (GAF to skala subiektywnej oceny społecznego, psychologicznego i zawodowego funkcjonowania).

Co ciekawe, dwa badania z roku 2013:

 • jedno publikowane w Journal of Affective Disorders;
 • drugie w Cyberpsychology;

wykazały, że terapia tekstowa jest tak samo efektywna, o ile nie bardziej efektywna od terapii prowadzonej w tradycyjnej formie.

Czy terapia online
jest etyczna?

Terapia online jest tak samo etyczna jak ta prowadzona w stacjonarnym gabinecie. Nasi terapeuci są dyplomowanymi psychologami, których obowiązuje tajemnica zawodowa oraz przestrzeganie kodeksu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Korzystając z terapii online, na dobrą sprawę zmieniasz tylko jej formę, czas i miejsce. Wszystkie pozostałe zasady obowiązują jak w przypadku tradycyjnej terapii.

Czy prowadzenie terapii online jest bezpieczne?

Rozmowy z psychologiem, coachem czy psychoterapeutą, także w sieci, mogą budzić obawy. Ich treścią są często bolesne doświadczenia, problemy bliskich osób, lub potrzeby czy plany rozwojowe. W przestrzeni WeTalk poufność i najwyższe bezpieczeństwo stawiamy zawsze na pierwszym miejscu.

Nasza platforma jest narzędziem szytym na miarę czasu, potrzeb i bezpieczeństwa użytkowników. Wszystkie dane oraz treści rozmów ze specjalistami zabezpieczamy opracowanym przez naszych ekspertów szyfrowaniem na bankowym poziomie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystko, czym dzielisz się ze specjalistą jest w pełni poufne i bezpieczne.

Terapia i coaching online jest tak samo profesjonalna jak sesje w gabinecie z psychologiem, bo prowadzą ją dyplomowani specjaliści.

Wszystkie dane i rozmowy, które prowadzisz ze swoim specjalistą są szyfrowane.

Dzięki wygodnej formie i możliwości zdalnego kontaktu, możesz zawsze skontaktować się ze swoim specjalistą wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Pracujący z Tobą specjalista może uznać, że wskazane jest wsparcie lub działanie innego specjalisty. W takim przypadku omówi z Tobą, dlaczego tak sądzi i co dzięki temu ma się zmienić. Przedstawi także warunki zmiany i udzieli pomocy w znalezieniu właściwej osoby.

Jak
indywidualnie
dbać o
bezpieczeństwo
danych?

Nasza platforma jest narzędziem, które wykorzystuje zaawansowany technologicznie system zabezpieczeń, stosowany m.in. w obszarze bankowości. Dzięki niemu wszystkie zapisy Twoich sesji ze specjalistą, wiadomości głosowe czy wideorozmowy są w pełni bezpieczne. Istnieje jednak szereg zewnętrznych zagrożeń, których możesz łatwo uniknąć, przestrzegając kilku prostych zasad

 1. Zawsze wyloguj się ze swojego konta, szczególnie jeśli korzystasz ze służbowego komputera lub komputera w przestrzeni publicznej (np. w bibliotece).
 2. Zawsze, kiedy to możliwe, korzystaj z osobistego komputera.
 3. Przechowuj hasła do urządzeń, na których prowadzisz rozmowy w bezpiecznym miejscu.
 4. Upewnij się, że formy płatności za abonament WeTalk są bezpieczne.
 5. Zawsze chroń swoje hasło do konta, a jeśli z jakiś przyczyn musisz je zmienić - wybierz zupełnie nowe.
 6. Nie pozostawiaj osobistego komputera otwartego.
 7. Jeśli korzystasz z sesji wideo w miejscu publicznym, zadbaj o słuchawki lub przenieś się w dźwiękoszczelne miejsce.